قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

گرانی‌ها هفتگی شد/دولت مشغول تبلیغ یکپارچه "حسن روحانی"

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، واحدهای تولیدی با آغاز سال جدید و افزایش هزینه‌هایی که هیچ مرجعی، نظارتی بر آنها ندارد با اعمال افزایش قیمت محصولات خود سعی در کاهش هزینه‌های تولید دارند. براساس اظهارات تولیدکنندگان بخش‌های مختلف کشور، قرار بود با مساعدت دولت و برنامه ریزی‌ها هزینه ها کاهش پیدا کند تا تولیدکننده داخلی امکان حضور پررنگ در سطح بازار را داشته باشد. اما متأسفانه کمک های دولتی اجرایی نشد و برخی از واحدهای تولیدی از این شرایط سوء استفاده کرده و کالاهای خود را به بهانه‌های مختلف گران کرده‌اند.

گرانی کالاهای اساسی در حالی اتفاق افتاده است که دولت قرار بود نظارت بر بازار را تشدید کرده و مانع تضییع حقوق مصرف کنندگان شود اما در حال حاضر فروشندگان کالا به خبرنگار تسنیم می‌گویند تغییرات قیمتی هفتگی شده و ما فقط به صورت هفتگی از شرکت ها خرید می کنیم زیرا در هفته بعد باید کالاها را با قیمت های جدیدتری به فروش برسانیم.

امروز اگر سری به مراکز فروش انواع کالاهای اساسی بزنید از نزدیک شاهد تغییرات قیمت انواع کالاها خواهید بود به عنوان نمونه برخلاف تمام صحبت ها و البته موضع گیری ها کارخانجات لبنی تصمیم به افزایش انواع محصولات خود گرفته و نرخ های جدید را بر روی کالاهای خود نصب کرده اند. حتی قیمت آب نیز گران شده و برخی از برندها بطری‌های کوچک  آب معدنی را با قیمت 700 تومان به فروش می‌رسانند.

بیشتر بخوانید  افزایش حقوق بازنشستگان با تاخیر دولت در ابلاغ برنامه ششم روی زمین‌مانده/ دولت مشغول انتخابات است

در این شرایط نا به سامان بازار، واحدهای نظارتی هم سکوت کرده و فقط به تکذیب افزایش قیمت کالاها اکتفاء می کنند و حتی رکود بازار نیز عاملی برای توقف گرانی ها نشده و واحد تولیدی به شگرد های خاص خود سعی از افزایش قیمت محصولات خود دارد.

ظاهراً دستگاه‌های دولتی که از بودجه عمومی ارتزاق می کنند، این روزها برای تبلیغ 2 نامزد انتخابت ریاست جمهوری یعنی حسن روحانی و اسحاق جهانگیری بسیج شده اند.

قیمت برخی کالاهای اساسی در روز جاری به شرح زیر است:

کالا قیمت گذشته قیمت جدید
نوشابه 2500 2800
آب معدنی کوچک 500 700
روغن یک لیتری 4900 5340
شیر یک لیتری 2500 2600 تا 2700
کره 100 گرمی 2500 2900
کره 50 گرمی 1300 1500
کره 25 گرمی 600 800
دلستر 1600 1800

انتهای پیام/


Source link

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *