قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

مسکن‌ مهرهای تحویل شده‌ای که قابل تحویل نبود


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، آخرین افتتاح و البته تحویل واحدهای مسکن مهر پردیس مربوط به روزهای پایانی ماه گذشته است. 26 اردیبهشت ماه با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل پردیس و روح آخوندی 1175 واحد مسکن مهر شهر پردیس به بهره‌برداری رسید. طی ماه‌های اخیر و به گفته مدیرعامل پردیس حدود 6000 واحد مسکن مهر تحویل شده اما قابل واگذاری به متقاضیان نیست!

سعید غفوری فروردین امسال در این‌باره گفته بود:  «در فاز 8، 9 قدیم و 11 تعداد قابل توجهی بالای 6000 واحد را به مردم تحویل داده‌ایم، اما نمی‌توانند بیایند و این واحدها را از ما تحویل بگیرند، چون بانک شرط دفترچه اقساط را گذاشته است.

یکی از پیش‌نیازهای دفترچه اقساط دو ضامن معتبر بانکی، کارمند و هزار و یک شرط دیگر گذاشته است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی برای تسهیل این موضوع استثنا درخواست داده (دستور داده) که در پردیس بدون این بروکراسی‌های اداری و اخذ سفته بتوانیم واحدها را تحویل مردم بدهیم. اگر بانک اقدام نکند ظرف یک هفته -حداکثر تا پایان فروردین- بدون دفترچه اقساط واحدها را تحویل می‌دهیم.»

بیشتر بخوانید  خرمای تولید ملی را هم خوردند+عکس

به گزارش تسنیم، در دوره‌های قبلی مدیریت در شرکت عمران پردیس پروژه‌های متعددی با قول تحویل افتتاح می‌شد اما در نهایت متقاضیان مسکن مهر به دلایلی از جمله نبود ضامن یا نبود امکانات زیربنایی نمی‌توانستند واحد خود را تحویل بگیرند. چه آن‌که بهمن 92 با حضور مهدی هدایت مدیرعامل وقت عمران پردیس و نریمان مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران 2000 واحد مسکن مهر طی مراسمی افتتاح و تحویل شد، اما هیچکدام از این واحدها به متقاضیان تحویل نشد و به آنها اعلام شد خرداد 93 یعنی چهار ماه بعد برای تحویل اقدام کنند.

به هر حال در مورد اخیر نیز به نظر می‌رسد متقاضیان مسکن مهر فعلا نمی‌توانند به واحدهای خود برسند، مگر این‌که بتوانند ضمانت‌های مربوطه را به بانک مسکن ارائه دهند.

قرار بود طی یک هفته‌ واحدهای مسکن مهر بدون اخذ دفترچه اقساط تحویل متقاضیان شود اما 5 هفته از این وعده می‌گذرد و هنوز اتفاقی در این زمینه روی نداده است. این مسئله نیز قابل پیش‌بینی بود چراکه اساسا قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در جایگاهی نیست که بتواند به مدیران بانک مسکن دستور بدهد تا آنها خارج از چارچوب قوانین و ضوابط خود اقدام کند. بانک مسکن چند سالی است گرفتار تصرف حدود 35 هزار مسکن مهر توسط متقاضیان است، واحدهایی که بدون طی شدن روال معمول تحویل یعنی صدور دفترچه اقساط و ضامن معتبر تصرف شده و هیچ اقساطی بابت آنها پرداخت نمی‌شود.

بیشتر بخوانید  واردات روغن پالم از 300 میلیون دلار گذشت

اواخر ماه گذشته نیز 1175 واحد مسکن مهر به بهره‌برداری رسید. احتمالا همه این واحدهای فازهای 8 و 11 نیز به دلایلی که مدیرعامل شرکت عمران به آنها اشاره کرده قابل تحویل به متقاضیان نیست. واحدهایی که روبان افتتاح و تحویل آنها با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت عمران پردیس و روح آخوندی  قیچی شد.

انتهای پیام/


Source link

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *