قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

دادخواهی برخی کارگران حفاری شمال در روز کارگر/ حقوق و مطالبات به تأخیر افتاد


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، کارکنان شرکت حفاری شمال در پی تماس های مکرر با خبرگزاری تسنیم، خبر از تأخیر در پرداخت عیدی سال گذشته و حقوق خود دادند.

یکی از این کارکنان در این خصوص گفت: هنوز عیدی سال 95 را دریافت نکرده ایم و به جای حقوق فروردین، مبلغ ناچیزی به عنوان علی الحساب به حساب ما واریز شده و در پاسخ به سوال ما که می گوییم چه زمانی عیدی سال گذشته و حقوق فروردین ماه 96 را دریافت می کنیم می گویند شرکت فعلاً پول ندارد.

یکی دیگر از کارکنان این شرکت به خبرنگار تسنیم گفت: علاوه بر عدم دریافت حقوق فروردین 96، هشت ماهه ابتدایی سال 95، مبنای حقوق سال 94 در محاسبه دستمزدهای ما مد نظر بود که مسئولان مالی شرکت عنوان کردند این 8 ماه را بعدا با شما تسویه می کنیم، اما این بعداً دقیقاً چه زمانی است مشخص نیست و اغلب 3 هزار نیروی شرکت این مابه التفاوت 8 ماهه نخست سال 95 را طلب دارند.

بیشتر بخوانید  سیستم‌های اطلاعاتی گمرک در 3 فاز توسعه داده می‌شود

یکی از کارکنان شرکت حفاری شمال از تغییر در زمان قراردادهای کار در این شرکت خبر داد و گفت: پیش از این، با کارکنان قراردادهای یک ساله بسته می شد، اما اکنون قراردادهای سه ماهه به امضا می رسد، با این شرط که ابتدا قرارداد را امضا نمی کنند، بعد از اینکه سه ماه بدون قرارداد کار کردیم، در روز نودم قرارداد، یک قرارداد سه ماهه با ما امضا می شود که مربوط به سه ماهی است که گذشته است و باز هم بدون قرارداد به کار خود ادامه می دهیم.

وی افزود: خواستیم در خصوص شرایط کاری خود اعتراض کنیم شایعه ای در شرکت پیچیده که قرار است نیروهای انسانی را تعدیل کنند و اگر کسی اعتراضی داشته باشد در لیست تعدیل ها قرار می گیرد. از آنجایی که فریادرسی ندیدیم با خبرگزاری تسنیم تماس گرفتیم تا شاید با رسانه ای شدن این موضوع، پاسخ روشنی از مسئولان شرکت دریافت کنیم.

انتهای پیام/


Source link

یک دیدگاه

  1. حفاری شمال برشکسته است ، مدیران با پروژه ای شدن افتادن به جان شرکت
    700میلیارد تومان سود شرکت در 2 سال پیش بود ، الان حقوق کارگر رو هم میخورن
    سهام داران بیچاره هم پولشون به به رفت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *