قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

آقای روحانی، 6ماه است که یک چشمم اشکِ، یک چشم خون+عکس

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مسدود شدن 6 ماهه سپرده های مردم در موسسه اعتباری کاسپین موجب تشدید ناراحتی و نگرانی این گروه از مردم در اقصی نقاط کشور شده است آنهم درحالی که دولتمردان تا کنون عکس العملی به این تجمع ها نشان نداده اند.

نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری تنور تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری از جمله حسن روحانی و اسحاق جهانگیری را داغ کرده است و همین موضوع خشم سپرده گذاران کاسپین را به همراه داشته چراکه مردم از مردان ارشد دولت بخصوص رئیس جمهور انتظار ورود به مساله و حل مشکلات شان را دارند.

در این راستا بارها نامه نگاری هایی با رئیس جمهور با واسطه نمایندگان مجلس و بی واسطه آنها انجام داده اند ولی حسن روحانی هیچ واکنشی به سپرده گذاران کاسپین نشان نداده است جز یک مورد که در نشست خبری اش به خبرنگاران گفت از رئیس کل بانک مرکزی خواسته از قاضی خراسانی که حکم تغییر تابلوهای موسسه را داده، شکایت کند.

در ماه های اخیر به دفعات سپرده گذاران کاسپین اقدام به تجمع های اعتراضی کرده اند و در روز جاری کار به جایی رسیده که در چند شهر بزرگ کشور جمعی از سپرده گذاران این موسسه بار دیگر دست به تجمع زده اند.

بنابر گزارش های رسیده به خبرنگار تسنیم، در شهرهای تهران، مشهد، زاهدان، گرگان و کرمان و چند شهر دیگر از صبح امروز سپرده گذاران کاسپین تجمع های اعتراضی برگزار کرده اند.

در زاهدان کار به جایی رسید که سپرده گذاران مقابل شعبه مرکزی این موسسه تجمع کرده تابلوی موسسه را برداشته و در خیابان زیر پای خود قرار دادند.

معترضین معتقدند: فرآیند ارزیابی ،انتقال دارایی ها و ادغام نباید دلیلی بر مسدود نمودن سرمایه های مردم شود کما اینکه پیش تر هم بسیاری از بانک ها و موسسات با بکارگیری از همین روش مشابه در دولت های قبلی ادغام شدند آن هم بدون کمترین تبعات و حتی ضرر برای مردم و سپرده گذران شان.

بیشتر بخوانید  حسن روحانی:فقط با گردشگری 4میلیون شغل ایجاد می‌کنم/جهانگیری:کسی که وعده شغل میلیونی می‎دهد درپی فریب مردم است+فیلم

به گفته سپرده گذاران کاسپین، مشکل به وجود آمده برای مردم قطعا یک سوء مدیریت گسترده در لایه های مدیریتی بانک مرکزی را نشان میدهد که باعث بحران 6 ماهه ای برای مردم شده  است. این وضعیت در تاریخ بانکداری ایران سابقه نداشته است.

به گزارش تسنیم، امروز بار دیگر مردم گرفتار در موسسه مجاز کاسپین که محصول بی تدبیری بانک مرکزی است دست به تجمع اعتراضی مقابل ساختمان این بانک در میرداماد تهران زدند به امید آنکه مدیران برج نشین ساختمان لاجوردی پاسخگوی مجوز صادره ای باشند که موجب فریب و ضرر مالی و روحی چند میلیون سپرده گذار و خانواده شان در اقصی نقاط کشور شده است.

معترضین در تجمع امروز  از بی اعتنایی بانک مرکزی به مشکلات شان گلایه می کردند و با سر دادن شعارهای اعتراضی از جمله : سیف جواب رهبر رو بده ؛ امنیت سرمایه حق مسلم ماست ؛ سرمایه های مردم آزاد باید گردد؛ یک خط اعتباری ایجاد باید گردد، خواستار تعیین تکلیف سریع سرمایه های مسدود شده 6 ماهه خود و پایان دادن به وعده های تکراری و اظهارات غیرمسئولانه مدیران بانک مرکزی در برابر مردم شدند.

در میان تجمع کنندگان افرادی از سایر شهرها و استان ها نیز به چشم می خوردند که از بحرانی شدن شرایط زندگی و مختل شدن معیشت خانواده های خود با ادامه بلاتکلیفی 6 ماهه بشدت از دولت تدبیر و امید گلایه مند بودند؛ این افراد می گویند: مسدود شدن غیر قانونی پول و سرمایه شان و عدم تامین امنیت سرمایه های مردم توسط بانک مرکزی و همچنین بد قولی های مختلف و مشکوک مسئولان بانک مرکزی فقط به جهت خرید زمان برای فرار از این رسوایی آشکار تا بعد از انتخابات است.

گفتنی است امام خامنه ای در اولین روز فرورودین امسال در حرم رضوی مراتب نارضایتی خود را از بروز حوادث تلخ سرمایه گذاری اقتصادی برای مردم که باعث ضرر و زیان آن ها می شوند ابراز نمودند، معظم له فرمودند : گاهی درگوشه‌ای ازکشورصدایی بلند میشود و صدا و سیما هم تبلیغ می کند و مردم طلا و خانه میفروشند که سرمایه‌گذاری کنند بعد مشخص میشود تخلف بوده، این خلاف امنیت سرمایه‌گذاریست .”

عده ای از سرمایه گذارن کاسپین مجاز به تسنیم گفتند : عواقب این سوء مدیریت بزرگ بانک مرکزی برای یک موسسه مجاز یک رسوایی بزرگ دولت تدبیر و امید در حوزه اقتصادی و بانکداری است ؛ چرا که دولتی که خود را مدعی رعایت قانون می داند اول مجوز کاسپین را صادر میکند و بعد اموال تعاونی های اعتبار تشکیل دهنده کاسپین را ارزیابی و انتقال می دهد. در حالیکه باید عکس این رویه نادرست اتفاق می افتاد یعنی ارزیابی ، انتقال و ادغام بعد صدر مجوز!!

مردم معترض گفتند: باید از آقای روحانی به عنوان رییس جمهور پرسید در کجای دنیا چنین گافی در دولت و بانک مرکزی آن داده می شود ولی همچنان رییس بانک مرکزی و مدیران آن بر سرکار می مانند بدون آنکه مجازات بشوند و یا جبران خسارت وارده بر مردم را بکنند؛  ولی در اینجا نه تنها عذرخواهی و برکناری انجام نمی شود بلکه مردم را هم مقصر نشان می دهند!!!

در همین ارتباط سپرده گذار دیگری که خود را یک بازنشسته معرفی می کند به تسنیم می گوید: فقط باید بگم روحانی با تیم اقتصادی اش خصوصا رییس بانک مرکزی بر مردم و کشور ظلم بسیاری کردند از پدیده و مسکن مهر و میزان گرفته تا ثامن الحجج و این آخری هم موسسه مجاز کاسپین هست.

وی می گوید: آقای روحانی چگونه یک شب آرامش دارید در حالیکه 6 ماهه ما مردم به علت بی تدبیر بانک مرکزی و رییس آن در بحران هستیم. مردم در بدهی و بدبختی کمرشان شکست. ٦ ماه مردم یک چشم شون اشکه و یک چشم شون خون. بخدا که این پول زحمت کشیده ماست.

این سپرده گذار کاسپین اضافه کرد: ما از رییس جمهور انتظار حمایت از مردم را داریم، آقای روحانی فکر کنید سرمایه و اموال خودتان را موسسه مجازی گرفته باشد و بانک مرکزی هم مدام به شما بگویند برای پول تان داریم  تعیین تکلیف می کنیم ولی همه حرف هاشون فقط وعده توخالی باشه شما چه کار می کنید ؟!

تجمع کنندگان با ابراز نگرانی شدید اظهار می داشتند بانک مرکزی در حال تدارک برنامه ای بر اساس باز پرداخت با شیوه مرحله ای و پلکانی جهت سرمایه های مردم بعد از انتخابات است در حالی که کاسپین(آرمان ایرانیان) بر طبق اساسنامه مصوب اش در شورای پول و اعتبار از تجمیع 2 تعاونی اعتبار بزرگ فرشتگان و فردوسی(متشکل از 7 عضو) تشکیل شده است و در نتیجه هویت کاسپین بدون فرشتگان (با بیشترین شعبه و گستردگی جغرافیایی در کشور و تعداد بسیار زیاد سپرده گذاران) و نیز اتخاذ سیاست تسویه ای از سوی بانک مرکزی برای سپرده گذران اش با روش مشابه غیر مجازها یعنی از بین بردن موجودیت کاسپین و این یک نوع نقض غرض آشکار از بوجود آوردن کاسپین است .

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید  بسته خبرهای ویژه اجتماعی در روز یکشنبه

Source link

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *