قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

دولت با کاهش هزینه‌های تولید به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کند


به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران پویا، اکبر ابدالی، مدرس حوزه اقتصاد مقاومتی در برنامه «راهبرد» رادیو معارف با بیان اینکه جنگ اقتصادی از زیر مجموعه‌های تهاجم فرهنگی است گفت:‌ زمانی که دشمن از تهاجم فرهنگی نا امید شد شروع به حمله گسترده فرهنگی و اقتصادی کرد.

ابدالی با اشاره به اهداف مختلف تهاجم فرهنگی دشمن گفت: یکی از اهداف تهاجم فرهنگی ضربه زدن به استقلال اقتصادی کشور است و دشمن یک اقتصاد ضعیف و وابسته را برای کشور ایران می‌خواهد تا بتواند از این طریق به کشور صدمه بزند.

وی با بیان اینکه چنین شرایطی اقتضا دارد که رهبر جامعه، بلوغ اقتصادی جامعه را بالا ببرد تا افراد جامعه خود، اقتصاد را از این شرایط نجات دهند گفت: به همین جهت مقام معظم رهبری  به دنبال این راهبرد بودند و چند سالی است که با طرح شعارها این هدف را دنبال می‌کردند  و 9 سال است که شعارهای اقتصادی مطرح است.

ابدالی گفت: این شعارهای اقتصادی  به رغم اینکه اقتصادی هستند بار فرهنگی نیز داشته‌اند  و با مفاهیمی چون حماسه و جهاد عجین هستند.

بیشتر بخوانید  ورود 20 میلیون گردشگر و عدم تحقق وعده 4 میلیون شغل

وی با بیان اینکه شعارهای سال فقط مربوط به یک سال نیستند گفت: بلکه این شعارها به به دنبال ایجاد یک جریان همیشگی و پایدار در اقتصاد کشور است.

ابدالی با اشاره به اینکه وقتی این شعارها مطرح می‌شود صرفا برای بنر زدن نیست گفت:‌باید به این شعارها عمل شود و حمایت از تولید ملی یکی از راه‌های مقابله در جنگ اقتصادی است.

وی با بیان اینکه رونق تولید ملی باعث رشد اعتماد به نفس در بین مهندسان، دانشمندان و جوانان کشور می‌شود گفت: در رونق اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی همه می‌توانند نقش‌آفرین باشند؛ مردم با مصرف تولیدات داخلی و دولت با تلاش در جهت کاهش هزینه‌های واحدهای تولیدی و مجلس نیز می‌تواند با حذف قوانین مزاحم تولید ملی به آن کمک کند.

انتهای پیام/


Source link

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *