قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

خط 7 متروی تهران در چند روز آینده به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مازیار حسینی – معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران صبح امروز در آیین آغاز به عملیات حفاری مکانیزه تونل توسعه جنوبی خط 6 متروی تهران با تاکید بر اینکه تکلیف شرعی و قانونی ما است، اشتغال را جدی بگیریم، گفت:‌ بزرگترین مشکلی که جامعه ما را تهدید می‌کند اشتغال است و به مجرد فرصت برای کار باید سجده شکر به جا بیاوریم.

حسینی با اشاره به اینکه این طرح توسعه حدود هزار میلیارد تومان برای شهرداری هزینه دارد، عنوان کرد: با این طرح توسعه حدود 2 هزار نفر به طور مستقیم در این پروژه مشغول خواهند بود. 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به نقش مترو در ایجاد اشتغال پرداخت و گفت: هر خط مترو به طول 20 کیلومتر وقتی ساخته و به بهره‌برداری می‌رسد چیزی حدود 16 هزار شغل مستقیم و 160 شغل غیرمستقیم ایجاد می‌کند و هر 20 کیلومتر خط مترو در طول 30 تا 35 سال عمر بهره‌برداری خود حدود 180 فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌کند.

بیشتر بخوانید  کاخ‌ سعدآباد و نیاوران اموال پهلوی‌ نیست که به بنیاد مستضعفان واگذار شود

وی دیگر معضل بزرگ جامعه را مسائل زیست‌محیطی و آلودگی هوا دانست و افزود: بزرگترین چالش برای هر کسی که بخواهد سکان کشور را عهده‌دار شود آلودگی هوا، آب و خاک است و کار بزرگ تنها از آدم‌های بزرگ برمی‌آید و خدا را شاکریم که شهرداری بسیجی و خدوم و پای کار داریم.

حسینی آغاز به کار طرح توسعه خط 6 مترو تهران به سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسینی موید شجاعت قالیباف – شهردار تهران دانست، گفت: در آستانه انتخابات و شرایط فعلی هر کسی به جای شهردار تهران بود، صبر می‌کرد و می‌گفت حالا بگذارید ببینیم تا انتخابات آینده آیا هستیم یا خیر.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه هماهنگی در شهرداری تهران را مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: گاهی در یک دولت 2 وزارتخانه نمی‌توانند با هم همکاری کنند اما در شهرداری تهران و با وجود شهردار تهران همه دست به دست هم می‌دهند و کارهای بزرگی انجام می‌شود. احداث 100 کیلومتر مترو به زبان ساده است.

بیشتر بخوانید  قدرت زمین‌لرزه مشهد 6 ریشتر اعلام شد

وی همچنین در صحبت‌های خود همکاری بانک شهر برای حمایت از احداث خطوط مترو را مورد تاکید قرار داد و افزود: نظام بانکی باید در اختیار اشتغال، تولید و خدمات قرار گیرد  و بانک شهر تلاش کرده در این خصوص پیشرو باشد. 

حسینی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: 32 کیلومتر خط 6 مترو را در 6 ماه ابتدایی امسال تحویل خواهیم گرفت و با برنامه‌ریزی‌های انجام شد 6 کیلومتر طرح توسعه خط 6 که از امروز آغاز شده است اگرچه دارای زمانبندی 20 ماهه است اما سال آینده و در این آینده تحویل خواهیم گرفت. 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه به موضوع بهره‌برداری از خط  7 مترو تهران پرداخت و گفت: در چند روز آینده و با حضور شهردار بهره‌برداری از خط 7 متروی تهران را از میدان محمدیه تا میدان صنعت شاهد خواهیم بود. 

وی با تاکید بر آماده بودن تمامی ایستگاه‌های خط 7 مترو گفت: 13 ایستگاه این خط معطل نصب پله برقی است و پس از نصب پله‌ها بهره‌برداری از آنها میسر خواهد شد. 

بیشتر بخوانید  اثبات اثرات درمانی «حجامت» در بیش از 8 هزار مقاله علمی

حسینی یکی از دلایل به طول انجامیدن نصب پله‌های برقی را تعطیلی گمرک از 25 اسفند اعلام کرد و تصریح کرد امیدواریم در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال این تعطلی گمرک را شاهد نباشیم. 

انتهای پیام/ 

Let’s block ads! (Why?)

Source: اجتماعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *