قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

13 سال بلاتکلیفی در زندان، تاوان قتل همسر

او پیش از این دو بار به قصاص محکوم شده بود. پنج فرزند متهم پیش از این رضایت دادند، اما مادر و هفت خواهر مقتول قصاص می‌خواهند. این در حالی است که آنها برای اجرای قصاص باید سهم دیه فرزندان مقتول را پرداخت کنند؛ اما انجام نشدن این کار باعث شده رسیدگی به پرونده 13 سال به طول بینجامد.

دوم خرداد 83 مردی 50 ساله با مراجعه به پلیس کمالشهر کرج خود را قاتل همسرش معرفی کرد و گفت: «به خاطر پرداخت نفقه با همسرم به مشکل خورده بودم. او قهر کرده و به خانه یکی از بچه‌هایمان رفته بود که با وساطت دامادم به خانه برگشت. شب حادثه، دوباره سر موضوع نفقه با هم درگیر شدیم و همسرم به حمام رفت. وقتی بیرون آمد، نمی‌دانم چه شد که با چاقو چند ضربه به او زدم.»

پس از صدور کیفرخواست، پرونده برای رسیدگی در اختیار دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفت و متهم با درخواست فرزندان و مادر و پدر مقتول به قصاص محکوم شد. دیوان عالی کشور اما این حکم را رد کرد و خواستار بررسی سلامت روانی متهم شد. گرچه پزشکی قانونی مهر تائید بر سلامت روانی متهم زد و دادگاه بار دیگر حکم قصاص را صادر کرد؛ اما دیوان عالی این بار دستور انتقال متهم به کمیسیون پنج نفره پزشکی قانونی را صادر کرد تا طی 13 سال، دو بار حکم قصاص رد شود و پرونده برای سومین بار سر از دادگاه درآورد.

بیشتر بخوانید  ورود پلیس برای بازرسی پلاژهای خصوصی آزاد است/پلاژها حریم خصوصی نیستند

صبح دیروز، جلسه رسیدگی در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی زالی در حالی برگزار شد که پزشکی قانونی یک بار دیگر سلامت روانی متهم را تائید کرد.

سپس پسر مقتول به وکالت از پنج خواهر و برادر خود با این شرط که پدرش پس از آزادی سراغ آنها نیاید، اعلام بخشش کرد. چهار خواهر مقتول که در جلسه حضور داشتند، بار دیگر درخواست قصاص کردند. این در حالی است که همه آنها اعلام کرده‌اند به تنهایی قادر به پرداخت سهم دیه فرزندان مقتول نیستند. در ادامه متهم نیز گفت: «13 سال از حادثه می‌گذرد و من در این مدت زندانی بوده‌ام. از شما می‌خواهم مرا از بلاتکلیفی رها کنید.»

در پایان دادگاه قضات وارد شور شدند تا رای نهایی را صادر کنند.

Let’s block ads! (Why?)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *