قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

ضرورت تحلیل شخصیت مجرمان قبل از اجرای حکم اعدام

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ جعفر کوشا بعد از ظهر امروز در نشست «بازخوانی جنبه‌های جرم‌شناسی و روانپزشکی پرونده قتل ستایش قریشی» با اشاره به اهمیت تحلیل شخصیت مجرمان قبل از اجرای حکم اعدام اظهار کرد: قبل از اعدام خفاش شب من با وی مصاحبه‌ای در زندان اوین انجام دادم، با چند اعدامی دیگر نیز مصاحبه‌هایی داشتم و هدفم از این مصاحبه‌ها این بود که شخصیت این افراد را تحلیل کنم.

رئیس انجمن ایرانی جرم‌شناسی ادامه داد: هدف از برگزاری این نشست‌ها این است که به این برسیم چرا این نوع جرم‌ها در جامعه به وجود می‌آید. باید به این نتیجه برسیم که چرا یک فرد به این مرحله از جنایت می‌رود باید قبل از اعدام مجرمان پرونده شخصیت برای آنها تشکیل دهیم و شخصیت آنها را تحلیل کنیم. افرادی که مرتکب چنین بزه‌هایی می‌شوند عمدتا انسانهای باهوش بالا هستند و واقعیت این است که سیستم جامعه و برخی مسائل درونی باعث می‌شود این افراد به این سمت و سو کشیده شوند.

بیشتر بخوانید  ساعت کاری داروخانه‌های هلال‌احمر در نوروز 96

عضو هیئت مدیره کانون وکلای مرکز تصریح کرد: اگر پیشگیری کنیم شاهد وقوع اینگونه جرائم نیست. پیشگیری باید جایگاه خاصی داشته باشد اما متأسفانه علاج واقعه را قبل از واقعه نمی‌کنیم.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *