قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

صادرات نامرئی با گردشگری هنری

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محبوبه کاظمی به ارزش گردشگری هنر در دنیا پرداخت و اظهار داشت: صنعت گردشگری در حال حاضر سومین صنعت پر سود دنیا است و تا سال 2020 الی 2025 به نخستین صنعت ارزآور دنیا تبدیل خواهد شد.

وی ادامه داد: ارزآوری صنعت گردشگری علی الخصوص گردشگری هنری بر پایه ارائه خدمات و صادرات نامرئی خواهد بود زیرا در دنیا 70 نوع گردشگری وجود دارد.

این فعال گردشگری هنری تصریح کرد: ایران با توجه به دارا بودن دو تمدن ایرانی و اسلامی و منابع صنایع دستی که در دنیا رتبه نخست جهان را از آن خود دارد، جزو کشورهای برتر گردشگری به حساب می‌آید.

کاظمی بیان داشت: گردشگری هنری نیز یکی از مولفه‌های گردشگری در دنیا است که از مصادیق بارز آن را می‌توان به مجموعه داران آثار فرهنگی هنری و تاریخی اشاره کرد.

این فعال گردشگری هنری در چهارمین گردهمایی مجموعه داران ایران با بیان اینکه طی آمار سال 2015 بالغ بر یک میلیارد و 187 میلیون گردشگر در دنیا داشتیم که 37 درصد آنان گردشگر هنری و فرهنگی بودند.

بیشتر بخوانید  آتش‌سوزی منزل مسکونی در شب چهارشنبه‌ آخر سال + تصاویر

کاظمی با تشریح برگزاری جشنواره‌های هنری و فرهنگی به همراه سوگواره‌ها در دنیا بر اهمیت قابلیت‌های بسیار زیاد مجموعه داران و برگزاری نمایشگاه و ایجاد روند کار موزه ای آنان تاکید کرد که تاثیر بسزایی در جذب گردشگر دارد.

این پژوهشگر و استاد دانشگاه افزود: در این میان، مجموعه‌داران ایرانی نقش مهمی در گسترش این نوع از گردشگری دارند و با برگزاری حراجی‌های هنری و نیز نمایشگاه‌های هنری می‌توانند در این خصوص نقش‌آفرینی کنند.

به گزارش تسنیم، در چهارمین گردهمایی مجموعه داران ایران سه مجموعه‌دار از جمله «میرزا محمد کاظمینی» برای ایجاد موزه موقوفه کاظمینی، «محمد رهگشای» به همراه همسر فرانسوی خود برای راه‌اندازی سرای موزه رهگشای و «خلیل غفاری» برای ایجاد موزه اتومبیل کلاسیک غفاری حائز دریافت «نشان مجموعه داری ایران» شدند.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *