قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / گوناگون / ویروس کرونا :محصولی از حزب کمونیست چین

ویروس کرونا :محصولی از حزب کمونیست چین

[ad_1]

ساعت 24 – تنها چند روز پس از آنکه دونالد ترامپ با قاطعیت از عمدی بودن انتشار ویروس کرونا از سوی چینی ها حالا پیتر ناوارو دستیار رئیس‌جمهوری و مشاور تجاری کاخ سفید روز یکشنبه ادعا کرده است ویروس کرونا یک «محصول حزب کمونیست چین» بود.

ناوارو که از کاخ سفید با جِیک تَپِر، مجری شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان مصاحبه می‌کرد، گفت: «آن ویروس محصولی از حزب کمونیست چین بود و تا زمانی که ما اطلاعاتی درباره آن چه در آن آزمایشگاه‌ها و یا آن چه در بازار تره‌بار و گوشت حیوانات افتاده است، نداشته باشیم، بر این باوریم که آن ویروس در چین ایجاد شدجِیک تَپِر سپس از ناوارو خواست که درباره منظورش از به کارگیری واژه «ایجاد» توضیح دهد.

تَپِر پرسید: «شما فکر می‌کنید که آن [ویروس کرونا] به عمد درست شد؟»ناوارو در پاسخ گفت: «این یک پرسشِ باز است. ولی می‌خواهم این را به شما بگویم. من در صفحه ۱۵۰ کتابی که در سال ۲۰۰۶ با نام جنگ‌های آینده چین نوشتم، پیش‌بینی کردم چین یک همه‌گیری جهانی ویروسی را ایجاد خواهد کرد که ممکن است احتمالا میلیون‌ها نفر را بکشد.»‌ناوارو گفت: «چرا من در آن زمان این کار را کردم؟ زیرا کل ساختار آن جامعه اقتدارگرا، سرکوبگر، و غیرشفاف به سمت‌وسویی حرکت می‌کرد که همان چیزی که حالا به ما داده‌اند، یعنی یک همه‌گیری، را به ما بدهند.» وی افزود که چین، «تا زمانی که بیگناهی‌اش ثابت نشده باشد، به قضاوت من مجرم است.»‌ناوارو گفت: « جِیک [تَپِر]، به دلیل آن چه که ما می‌دانیم، آنها از لحاظ قوانین دادگستری – و من این قوانین دادگستری را در مورد حزب کمونیست چین اعمال خواهم کرد – تا زمانی که بیگناهی‌شان ثابت نشده باشند، مجرم هستند.» وی افزود: «‌آنها ویروس را در چین ایجاد کردند، آن را به مدت دو ماه پنهان نگاه داشتند،‌ و بیش از صدهزار آمریکایی را کشتند، و این وضع همچنان ادامه دارد، و پرسش این است که به چه دلیل آنها در رابطه با هزاران میلیارد دلار ضرر و زیانی که به ما وارد کرده‌اند، مقصر نیستند؟»

این ادعای یک مقام ارشد دولت ترامپ می تواند شروع یک رفتار تازه سیاسی از سوی کشورهای دیگر باشد که بخواهند درباره سرچشمه ایجاد و گسترش ویروس کرونا تحقیق کنند و بدانند آیا این ایجاد در چین از روی عمد بوده است یانه. مقامهای چینی در برابر اراده کشورهای جهان درباره پژوهش مورد نظر که باید دید منشا این ویروس چیست مقاومت کرده و گفته اند اول باید این ویروس نابود شود بعد درباره منشا آن جستچو کرد.  

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

8 اولویت ازبکستان برای ثبات اقتصادی

[ad_1] ساعت 24 -رهبری ازبکستان از همه نیروی فکری و مادی در دسترس استفاده می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *