قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / ارز دیجیتال / مدیر صندوق پوششی: قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۱ به بیش از ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید

مدیر صندوق پوششی: قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۱ به بیش از ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید

آنتونی پامپلیانو (Anthony Pompliano) کارآفرین و سرمایه‌گذار آمریکایی بر این باور است که قیمت بیت کوین به‌ لطف فیس بوک در کمتر از دو سال دیگر قیمت ۱۰۰,۰۰۰ دلاری را خواهد شکست.

بیت کوین بار دیگر پس از تحمل یک وقفه کوچک در هفته آخر ژوئن، برای صعودی دیگر آماده می‌شود. به گزارش سی‌سی‌ان، روز گذشته قیمت این ارز دیجیتال دوباره به حول‌وحوش ۱۳,۰۰۰ دلار رسید و تعجبی ندارد که باز هم طرفداران بازار صعودی با تمام قدرت قیمت‌های بسیار بالایی را برای بیت کوین پیشگویی کردند.

آنتونی پامپلیانو در مصاحبه‌ای در The Ticker یاهو فایننس اظهار داشت که قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۱ می‌تواند به ۱۰۰,۰۰۰ دلار برسد.

پیشگویی پامپلیانو برای قیمت بیت کوین مبتنی بر یک فرض ساده است. او در این مصاحبه اظهار داشت:

بیت کوین در عرض دو سال به‌دلیل پویایی تقاضا – عرضه به قیمت شش رقمی خواهد رسید. فکر می‌کنم تا پایان سال ۲۰۲۱، قیمت ۱۰۰,۰۰۰ دلار بیت کوین را ببینیم. نکته مهمی که درباره این دارایی دیجیتال وجود دارد این است که عرضه آن ثابت است. بنابراین اگر تقاضا بیشتر شود، قیمت آن هم افزایش می‌یابد.

با توجه به گفته‌های هم‌بنیان‌گذار مورگان کریک دیجیتال (Morgan Creek Digital)، راه‌اندازی کیف پول ارز دیجیتال فیسبوک (کالیبرا) می‌توانست محرکی برای افزایش پذیرش بیت کوین باشد.

مدیر صندوق پوششی: قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۱ به بیش از ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید

پامپلیانو بر این باور است که اگر کیف پول فیسبوک به حمایت از سایر دارایی‌های دیجیتال از جمله بیت کوین ادامه دهد، تقاضا برای بیت کوین بیشتر خواهد شد. وی افزود:

افزایش قیمت بیت کوین نه به دلیل لیبرا که به‌خاطر کالیبرا خواهد بود؛ کیف پولی که فیسبوک به صدها میلیون از کاربرانش (اگر میلیارد نباشد) عرضه می‌کند. فکر می‌کنم این کیف پول در نهایت از بیت کوین، اتریوم، اوراق بهادار توکنی‌شده و حتی داده‌ها پشتیبانی کند. می‌توانید آن را شبیه یک پرونده سوابق پزشکی تصور کنید که به‌شکل توکن در دسترستان است و آن را در کیف پولتان نگهداری می‌کنید. لحظه‌ای که صدها میلیون نفر بتوانند ارزهای دیجیتال را نگهداری کنند، باید لحظه واقعا مهمی باشد.

پامپلیانو در اینجا به نکته مهمی اشاره می‌کند:

تعداد کاربران فیسبوک. با توجه به آمار، فیسبوک در پایان سه ماهه اول ۲۰۱۹ بیش از ۲.۳۸ میلیارد کاربر داشته است. اگر فقط یک‌دهم این کاربران کیف پول این رسانه اجتماعی بزرگ را بپذیرند و این کیف پول از بیت کوین پشتیبانی کند، تقاضا برای بیت کوین قاعدتا باید افزایش یابد.

چه بر سر بخش عرضه خواهد آمد؟

مدیر صندوق پوششی: قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۱ به بیش از ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید

ازآنجاکه فقط ۲۱ میلیون واحد بیت کوین می‌تواند استخراج شود، ارزش آن باید همپای بالارفتن تقاضا افزایش یابد. اما درعین‌حال نباید فراموش کرد که به‌دلیل بیت کوین‌های گمشده، کمتر از ۲۱ میلیون بیت کوین خواهیم داشت.

حداقل ۲۳% از توکن‌های بیت کوین با توجه به گزارش‌های موجود گم شده‌اند. دلیلش این است که تا به امروز مردم تعداد زیادی از کلیدهای خصوصی‌شان را به‌دلایل مختلف از دست داده‌اند و راهی هم برای بازیابی آنها وجود ندارد.

اگر فرض کنیم که حداقل یک‌پنجم بیت کوین‌ها برای همیشه از گردش خارج شده‌اند، طرف عرضه در معامله با مشکل مواجه خواهد بود. علاوه‌براین، نصف‌شدن پاداش بیت کوین که انتظار می‌رود در ماه می ۲۰۲۰ اتفاق بیفتد، دسترس‌پذیری آن را بیشتر کاهش خواهد داد.

در مجموع، کمبود توکن‌های بیت کوین و افزایش علاقه سرمایه‌گذاران فردی و سازمانی، تنگنایی را در عرضه بیت کوین ایجاد خواهد کرد که همین امر سبب افزایش قیمت این دارایی دیجیتال خواهد شد.

سرمایه‌گذاران سازمانی مانند صندوق‌های پوشش ریسک، امسال مبالغ بیشتری را در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند. اگر کیف پول کالیبرای فیسبوک واقعا از پرچمدار ارزهای دیجیتال پشتیبانی کند، احتمالا باید شاهد ورود سرمایه‌گذاران خرد بیشتری به این حوزه باشیم.

آنتونی پامپلیانو حتی تأکید بسیار بیشتری روی قیمت ۱۰۰,۰۰۰ دلار بیت کوین کرده است که نشان می‌دهد این ارز دیجیتال می‌تواند فقط در عرض ۲ سال بیش از ۶۶۰% از سطح فعلی‌اش بالاتر برود.

درست است که با این پیشگویی‌ها، سرمایه‌گذاری در بیت کوین وسوسه‌انگیزتر از قبل به نظر می‌رسد، اما دام‌ها و مخاطراتی هم در طول مسیر وجود دارد. ممکن است هیچ‌چیز طبق انتظار پیش نرود. بنابراین توصیه می‌کنیم که قبل از خرید یا هر گونه سرمایه‌گذاری واقعا تحقیقات کافی انجام دهید و تصمیم درستی بگیرید.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

لینک منبع

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

بهترین دستگاه‌های استخراج بیت کوین در سال ۲۰۱۹

سودآوری استخراج بیت کوین باعث شده است تا این صنعت روز به روز بزرگتر شود …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *