قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / ارز دیجیتال / بیت کوین در مسیر یک اصلاح قیمتی پیچیده قرار گرفته است

بیت کوین در مسیر یک اصلاح قیمتی پیچیده قرار گرفته است

بیت کوین پس از رشد اخیر خود در ۸ ماه گذشته از قیمت حدودی ۳,۲۰۰ دلار تا سقف قیمتی ۱۳,۸۰۰ دلار، اکنون در حال انجام نوسانات افقی یا به اصطلاح در حال اصلاح قیمتی است. این اصلاح قیمتی از اصلاح قیمتی ساده (ABC) به شکل پیچیده درآمده است.

یافتن شکل اصلاح قیمتی جزو بحث‌های دشوار و پیچیده در نظریه‌ی امواج الیوت است و تا به هنگام تشکیل نشدن قطعی این اصلاحات نمی‌توان اظهار نظر قطعی راجع به شکل آن‌ها کرد، چه بسا اینکه این اصلاحات به شکل سه گانه در آمده و پیچیده‌تر شوند.

با این حال فرضیاتی را با توجه به الگوهای تشکیل شده از پیش در بازار و چارچوب امواج الیوت می‌توان در نظر گرفت، که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

به عکس زیر که این اصلاح کامپلکس در آن ترسیم شده است، توجه کنید:

بیت کوین در مسیر یک اصلاح قیمتی پیچیده قرار گرفته است

نمودار قیمت بیت کوین به دلار در تایم فریم روزانه برای مشاهده‌ی اصلاح قیمتی

بخش اصلاح قیمتی در نمودار دارای سه بخش به شرح زیر است:

  1. از سمت چپ بخش اول اصلاح را مشاهده می‌کنیم که به صورت اصلاح پهنه (Flat) در آمده است و درون خود دارای ساختار ۵-۳-۳ موجی است، به این صورت که موج A و B دارای سه زیر موج هستند و موج C با پنج زیرموج پیشروی کرده است.
  2. دیوار حائل X که با یک ساختار سه موجی دو بخش مختلف اصلاحی را از هم جدا کرده است.
  3. اصلاح در مثلث که با abcde مشخص شده است.

با تفاسیر بالا انتظار افزایش دوباره‌ی قیمت درون مثلث تا قیمت ۱۱۳۰۰ دلار و دوباره ریزش به ضلع پایینی مثلث را می‌توان داشت، ولی معامله کردن در بازارهای افقی یا به اصطلاح ساید برای معامله‌گران تازه کار به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود و تنها در صورت آشنا بودن با اصول ترید و مدیریت ریسک در این نوسانات می‌توان سود کرد.

اما برای پیدا کردن حرکت های اصلی قیمت بیت کوین، می‌توان حدودی برای آن تعیین کرد که دیدی کلی از حرکت به ما بدهند، به شکل زیر توجه کنید:

بیت کوین در مسیر یک اصلاح قیمتی پیچیده قرار گرفته است

بررسی نواحی مقاومتی و حمایتی در قیمت بیت کوین به دلار در تایم فریم روزانه

با توجه به سطوح مقاومت و حمایت در بیت کوین می‌توان گفت که در صورت شکسته شدن ناحیه‌ی مقاومتی ۱۱,۴۵۰ الی ۱۱,۷۰۰ دلار در بیت کوین انتظار رشد سریع قیمت تا مقاومت بعدی در کوتاه مدت که ۱۲۷۰۰ دلار است را داریم. از طرفی در صورت نزول قیمت به زیر حمایت مهم ۹,۴۰۰ دلاری قیمت سطوح پایین‌تری مانند ۸,۵۰۰ یا حتی ۷,۵۰۰ دلار را هم می‌تواند ببیند.

نتیجه‌گیری

با در نظر گرفتن سطوح مقاومت و حمایت کلیدی در بیت کوین می‌توان گفت که در صورت شکسته شدن ناحیه‌ی مقاومتی ۱۱,۴۵۰ الی ۱۱,۷۰۰ دلار در بیت کوین انتظار رشد سریع قیمت تا مقاومت بعدی در کوتاه مدت که ۱۲,۷۰۰ دلار است را داریم، از طرفی در صورت نزول قیمت به زیر حمایت مهم ۹,۴۰۰ دلاری ،مطابق با تحلیل گذشته‌ی بیت کوین قیمت سطوح پایین‌تر مانند ۸,۵۰۰ یا حتی ۷,۵۰۰ دلار را هم می‌تواند ببیند.

 

تحلیل ارائه شده صرفاً یک نظر شخصی به صورت کوتاه مدت است و وب‌سایت ارزدیجیتال هیچگونه در قبال زیان‌های احتمالی آن بر عهده نخواهد داشت.

 

[تعداد: 3    میانگین: 4/5]

لینک منبع

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

لیبرا چیست؛ هر آنچه باید درباره ارز دیجیتال فیسبوک بدانید

پروژه لیبرا (Libra) یا همان ارز دیجیتال فیس‌بوک، یک ارز دیجیتال جهانی بوده که هدفش …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *